Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom nehnuteľnosti na Slovensku rezidentom Nemecka


Občan SK začal prenajímať nehnuteľnosť, nezaradenú v majetku. Zaregistroval sa na DÚ, ako prenajímateľ. Prenajímate pracuje v Nemecku, kde má aj trvalý pobyt. V Nemecku pracuje na TPP a na Sk sa nezdržiava, maximálne cca týždeň v roku. Tvrdí, že je rezident Nemecka. Čo si mám od neho žiadať z Nemecka, aby som mu mohla spraviť daňové priznanie z nehnuteľnosti? Alebo podáva daňové priznanie iba z prenájmu a neuvádza príjmy z Nemecka? Do kedy má podať daňové priznanie, môže dať odklad?

Má rezident Nemecka, vlastník nehnuteľnosti, príjem za prenájom z nehnuteľnosti na SK vo výške 2 600 EUR za rok 2021, odpočíta si oslobodenie od dane vo výške 500 EUR, jeho príjem na SK za prenájom nehnuteľnosti bude 2 100 Eur, žiadne iné príjmy na SK namal. Nemá na SK povinnosť podať daňové priznanie, nakoľko nepresiahol sumu 2 255,72 EUR určenú pre rok 2021?
Ako rezident SK by podával DP z prenájmu + príjem z TPP v Nemecku?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom