Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Prenájom chatiek na obdobie 6-12 mesiacov a DPH


Spoločnosť s.r.o., platiteľ DPH, má v majetku dve chatky, pri ktorých si uplatnila DPH na vstupe . Tieto chatky sa nachádzajú pri golfovom areáli.
Podľa výpisu LV majú tieto chatky v popise stavby napísané : Rekreačná chata. Ale v kolónke druh stavby, je jedna chatka zapísaná ako -rodinný dom a druhá chatka je zapísaná ako – budova pre šport a na rekreačné účely. Chatky boli skolaudované v priebehu roku 2021.
Každú chatku chceme prenajímať ako celok a nechceme poskytovať k tomuto prenájmu žiadne služby. Prenájom by mal byť dohodnutý na obdobie minimálne cca 6-12mesiacov. Samozrejme by sme chceli prenajímať s DPH, aby sme sa vyhli koeficientu, ktorý by bol pre nás nevýhodný. Nájomcovia môžu byť podnikatelia ako aj nepodnikatelia.

Komu môžeme prenájom chatky fakturovať s DPH a akú sadzbu DPH máme použiť ?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Petra Lacková, MBA

Poskytuje poradenstvo na otázky z oblasti dani z príjmov právnických osôb, dani z pridanej hodnoty, ako aj na otázky ohľadom medzinárodných štandardov finančného výkazníctva IFRS.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom