Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Predaj majetku nadobudnutého dedením


Podnikateľ FO zdedil ako fyzická osoba (teda nie na IČO) majetok po zomrelom otcovi, ktorý podnikal ako SZČO (podotýkam, že nepokračuje v podnikaní po zomrelom otcovi). V dedičskom konaní bola vyčíslená trhová hodnota majetku (ide o stroje, stádo hovädzieho dobytka), ktorú táto fyzická osoba zdedila. Tento majetok chce predať svojej s.r.o., kde je spoločníkom. Je v poriadku postup, že svojej s.r.o. odpredá predmetný majetok ako fyzická osoba (teda nie ako SZČO) v predajnej cene stanovenej v dedičskom konaní? S.r.o. zakúpený majetok zaradí do svojho majetku a bude odpisovať v súlade so zákonom o DzP. Možno tento majetok z pohľadu fyzickej osoby považovať za príjem z predaja hnuteľného majetku, ktorý u nej nebol predtým zaradený v obchodnom majetku, a teda bude príjem z predaja oslobodený?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom