Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poskytnutie služobného vozidla aj na súkromné účely konateľa / zamestnanca


S.r.o. kúpila a zaradila v roku 2022 do majetku osobný automobil. Môže si zamestnávateľ pri poskytnutí služobného vozidla aj na súkromné účely konateľa / zamestnanca vybrať postup:

1) zdanenie nepeňažného príjmu konateľa / zamestnanca z 1 % OC vozidla v zmysle § 5 ods. 3 písm. a) zákona o dani z príjmov a sledovaním km a spotreby PHL na súkromné účely

alebo

2) „paušalizácia“ všetkých výdavkov spojených s používaním auta v zmysle § 19 ods. 2 písm. t) bod 1 v pomere 80/20 vrátane paušalizácie PHL v pomere 80/20 v zmysle § 19 ods. 2 písm. l) bod 3 zákona o dani z príjmov bez nutnosti preukazovať súkromné km a povinnosti zdanenia nepeňažného príjmu konateľa?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom