Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Poistné PZP na predané vozidlo do dátumu prepisu zmeny majiteľa v TP


Spoločnosť predala osobné vozidlo dňa 10.12.2021 na základe kúpnej zmluvy fyzickej osobe. K úhrade za vozidlo došlo v priebehu decembra 2021. Zápis nového držiteľa vozidla v TP bol vykonaný až 8.1.2022. Nový majiteľ až od toho dátumu uzavrel PZ na predmetné vozidlo.

Ako máme správne postupovať z hľadiska vyradenia vozidla z evidencie majetku? Ak vyraďujeme IM k dátumu kúpnej zmluvy 10.12.2021, bude poistné PZP do dátumu prepisu držiteľa v TP daňovým nákladom spoločnosti (v r. 2021 od 11.12. do 31.12. a v r. 2022 od 1.1. do 8.1.)?  Spoločnosť nemá na výber, má platiť dovtedy poistné PZP, kým bude v TP uvedená ako držiteľ vozidla.

Alebo máme vyradiť vozidlo z evidencie majetku spoločnosti k dátumu v TP, t.j. k 8.1.2022?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom