Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


PN-ka konateľa pri odmene konateľa za výkon funkcie


Chcela by som sa opýtať, aký nárok na PN vyplýva konateľovi jednoosobovej s.r.o., ktorý je odmeňovaný LEN pravidelnou mesačnou odmenou na základe výkonu funkcie vo výške 10,- Eur/mesačne. Iné príjmy nikde nemá. Práceneschopný bude dlhodobo, pretože mal cievnu príhodu. Zároveň tiež, či mu naďalej vyplácať odmenu konateľa, platiť iba odvody na zdravotné poistenie, alebo prerušiť odmenu konateľa počas PN, nakoľko odpovede v rôznych odborných príspevkoch, som našla veľmi rôzne. Pri tejto minimálnej sume ma to zaujíma asi aj pohľadu, či vôbec má nárok na nemocenské dávky, prípadne aká je tá hranica príjmov.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

RNDr. Jana Motyčková

Poradenstvo týkajúce sa sociálneho a zdravotného poistenia, mzdovej oblasti, Zákonníka práce a exekučných zrážok zo mzdy.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom