Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Oprava chýb minulých období


S.r.o. účtujúca zásoby v PÚ spôsobom A , v roku 2019 , 2020 a 2021 prijala na sklad tovar vo vyššej nákupnej sume, ako bola v skutočnosti. Pri predaji tohto tovaru vznikol vyšší náklad – úbytok zo skladu. Tento bol aj zaúčtovaný a bola chybne vyčíslená daň z príjmov pri podaní DP za rok 2019, 2020 a 2021 . V roku 2022 sme chybu našli a potrebujeme ju zaúčtovať a opraviť. Celková suma (za všetky roky) vo výške 22 259 €. Môžme túto chybu opraviť ako nevýznamnú chybu minulých období alebo musíme opraviť daňové priznanie za rok 2019, 2020 a 2021 ? A ako sa stanovuje výška sumy pri posúdení významnosti chyby? Priemerné ročné tržby s.r.o. sú cca 4 mil. EUR

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom