Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Odplata za receptúru pri predaji obchodného podielu


Dobrý deň,

Spoločník pri predaji svojho obchodného podielu podpísal so spoločnosťou Dohodu, že za určitú peňažnú odmenu (ktorá nie je súčasťou ceny predaného obchodného podielu) ponechá spoločnosti receptúru na výrobu produktov, ktorú ako vlastnú tvorbu zanechá vo vlastníctve spoločnosti. K samotnému odovzdaniu receptúry nedošlo, len na základe receptúry bol vydaný certifikát na výrobu produktov spoločnosti. Zároveň odstupujúci spoločník sa vzdáva všetkého práva spojené s postúpenou receptúrou.
1/ Ako máme vyhodnotiť zaradenie príjmu z takejto odmeny pre účely zdanenia? Môžeme tento príjem považovať za príjem z použitia priemyselného vlastníctva podľa §6 odsek 2 písm a, alebo máme túto odmenu de facto považovať za súčasť predajnej ceny obchodného podielu.
2/ Je takáto dohoda pre spoločnosť dostatočným zabezpečením, aby zabránila budúcim možným nárokom bývalého spoločníka z výnosov z použitia receptúry?
3/ Bude spoločnosť riešiť transferové oceňovanie v prípade ak k dohode dôjde až po predaji obchodného podielu, čiže k dohode dôjde medzi spoločnosťou a bývalým spoločníkom?
Ďakujem.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom