Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Homeoffice


Zamestnávateľ počas núdzového stavu dodržal home office u zamestnancov, ale po uvoľnení situácie sa zamestnanci postupne vracajú do sídla zamestnávateľa na potrebný čas k prerokovaniu nových projektov s vedením, resp majú službu, aby bol v kancelárii niekto prítomný, alebo aj z iných nutných dôvodov. Problém však nastáva u jedného zamestnanca (invalid 50%), ten opakovane odmieta prísť na pracovisko a odvoláva sa stále na ZP par 250b ods 2b. Avšak zamestnávateľ by ho na pracovisku potreboval aspoň 1-2x týždenne.
Zamestnancovi bolo umožnené pracovať doma kým nebol plne zaočkovaný, ale on sa sa aj po komplet zaočkovaní príchodu do práce sa stále bráni.

Môže zamestnávateľ zamestnancovi nariadiť príchod do prevádzky s ohľadom na par 250b ods 3 – oznámiť mu to minimálne 2 dni vopred a ak sa zamestnanec nedostaví považovať to za absenciu? Resp. aké má zamestnávateľ možnosti dosiahnuť prítomnosť zamestnanca na prevádzke bez porušenia zákonníka práce?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Hronček & Partners

V advokátskej kancelárií Hronček & Partners, s. r. o. dbáme na profesionalitu a vysokú kvalitu právnych služieb s individuálnym prístupom. Našim hlavným cieľom je poskytovať právne služby v najvyššej kvalite a pre klienta prinášať inovatívne a odborné riešenia tak, aby sme sa stali jeho dôverným partnerom.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom