Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Faktúra za tovar z IČŠ z roku 2020 prijatá v roku 2021


V 04/2021 sme obdržali faktúry, ktoré sú vystavené v 9 a 12/2020, môžme DPH na vstupe a výstupe uviesť v daň.priznaní v 04/2021? Po preverení bol tovar aj dodaný v týchto mesiacoch, len ho neprijali (neviem prečo a ani nám žiadne podklady neposlali), ani neuviedli do inventúry. Dodávateľ nám nepotvrdil odsúhlasenie záväzkov k 31.12.2020, čiže sme nezistili, že nám chýbajú faktúry. Kolegovia prijali tovar na sklad teraz v 04/2021 po urgencii, či to dostali.

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom