Odpovede

Najnovšie zodpovedané otázky


Dodatočne vyfakturované poistné


Zahraničná poisťovňa dofakturovala v roku 2020 s.r.o. dodatočne poistné z obratu za roky 2015-2019. Keďže tieto náklady neboli uplatnené a zohľadnené vo výsledku hospodárenia za predchádzajúce roky a spoločnosť zaplatila vyššiu daň, je možné postupovať v tomto prípade podľa par. 17 ods. 29 Zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov? T.j. spoločnosť si uplatní toto poistné ako daňový náklad v roku 2020 a nebude podávať dodatočné daňové priznania za predchádzajúce roky?

Odpovede na otázky v sekcii poradenstvo sú dostupné iba platiacim užívateľom. Ak už členom ste, prihláste sa, prosím, do svojho účtu. Ak členom nie ste, zaregistrujte sa a užívajte si výhody s členstvom spojené.

Ing. Mgr. Martin Tužinský, PhD.

Od roku 2015 som členom Slovenskej komory daňových poradcov, člen metodicko-legislatívnej komisie pre daň z príjmov právnických osôb a metodicko-legislatívnej komisie pre účtovníctvo. Som špecialista na dane a účtovníctvo. Venujem sa daňovému, ekonomickému, účtovnému poradenstvu, spracovaniu účtovníctva, zakladaniu a likvidácii obchodných spoločností. Lektorovaniu odborných školení sa venujem od roku 2008. Kompletný zoznam školení a pomôcok nájdete na www.martintuzinsky.sk.

Pridajte sa k nám

Nenašli ste čo ste hľadali?


Spýtajte sa našich odborných poradcov a lektorov aj Vašu otázku! Každý člen ZÚSK môže každý mesiac položiť až 3 ľubovoľné otázky v piatich kategóriách na ktoré dostane odpoveď.

Staňte sa členom ZÚSK ešte dnes a čerpajte všetky výhody členstva už za 55 EUR ročne.

Chcem sa stať členom